Zaangażowanie – Poczucie humoru - Energia

Marta

Wykształcenie:

  • Magister Wydziału Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego: specjalność: tłumaczenia tekstów specjalistycznych (język angielski i niemiecki)
  • Wiele kursów i szkoleń (w tym uprawnienia pedagogiczne)
  • CIPD Level 5 Certificate in Learning and Development (certyfikowany instytut w UK)

Pani Marta zainteresowanie językami obcymi odkryła bardzo wcześnie, bo już w szkole podstawowej. Postanowiła połączyć „przyjemne z pożytecznym” i dlatego związała swoje życie zawodowe z nauczaniem i tłumaczeniami. Po kilku latach postanowiła przenieść swoje umiejętności językowe oraz te nabyte w pracy lektora i tłumacza na grunt korporacyjny, gdzie zaczynając od stanowiska asystentki, odnalazła swoje miejsce w globalnych zespołach zajmujących się szkoleniami i rozwojem pracowników (learning and development).

Lektorem jest od 2006 roku. Pani Marta prowadzi zajęcia dla różnorodnych grup. Wśród jej uczniów są m.in. pracownicy największych firm, kadra zarządzająca oraz pracownicy ministerstw.

Zajęcia jakie prowadzi obejmują język ogólny oraz biznesowy w tym pisanie korespondencji oraz prezentacje, wszystkie na różnych poziomach zaawansowania od początkującego po bardzo zaawansowany (A0-C1). W 2014 roku podjęła się nowego wyzwania i rozpoczęła pracę w amerykańskiej, międzynarodowej korporacji, a w 2020 zmieniła firmę zajmującą się doradztwem HR na firmę produkcyjną.

Język angielski stał się jej językiem codziennej komunikacji, pracując w zespołach globalnych, co stanowi wartość dodaną zajęć z panią Martą.

Zespół pracujących osób

W styczniu 2017 objęła stanowisko w dziale Learning & Development i pomagała tworzyć strategię rozwoju pracowników, a od lipca 2020 współtworzy i wdraża strategię szkoleniową związaną z wprowadzeniem SAP (system wspomagający zarządzanie przedsiębiorstwem). Doświadczenie i zaangażowanie oraz przyjazna atmosfera na zajęciach pani Marty oraz dzielenie się doświadczeniami w jej codziennej pracy są doceniane przez jej uczniów, którzy osiągają wymierne wyniki.

Pani Marta uwielbia podróżować i kosztować specjalności lokalnej kuchni. Z każdej wycieczki przywozi, oprócz mnóstwa zdjęć, kilka przepisów i porad, którymi może zaimponować swoim bliskim. Jednak to języki obce są pasją pani Marty. Z każdej wyprawy wraca z bakcylem nowego. Uczyła się już języka rosyjskiego, szwedzkiego, a niedawno zaczęła naukę języka włoskiego.

Jednak czas i obowiązki nie zawsze pozwalają na wielkie podróże, dlatego sięga po dobrą książkę lub film, żeby móc, choć na chwilę znaleźć się „w innym świecie”.

„Jestem bardzo zadowolona z lektorki. Sposób prowadzenia zajęć bardzo mi odpowiada (tj. głównie konwersacje, zaś nauka słówek, teksty do czytania oraz ćwiczenia gramatyczne robię w ramach pracy domowej - co jest dla mnie super, ponieważ dzięki temu przerabiamy więcej materiału). Marta jak najbardziej spełnia moje oczekiwania”.
„Podoba mi się sposób, w jaki prowadzi lekcje. Program jest sprawnie realizowany, dostosowany do poziomu grupy. Kompetentna lektorka, zawsze przygotowana do lekcji, punktualna”.
„Chciałbym powiedzieć, że świetnie nam się z Martą współpracowało, jest znakomitym nauczycielem”.